Oferty pracy zdalnej dostępne są np. w internecie oraz biurach pośrednictwa

Zapraszamy ksiegowosc.abacus.pl

MENU GLOWNE:

Czy istnieje praca zarobkowa, która pozwala na swobodne kształtowanie grafiku, wykonywanie obowiązków o dowolnej porze i swobodne załatwianie spraw w urzędach? W XXI wieku już tak! Jest to praca zdalna, czyli wykonywana poza siedzibą przedsiębiorstwa zatrudniającego. Oferty pracy zdalnej dominują w wielu branżach, np. grafice komputerowej, programowaniu, tłumaczeniach.

Praca zdalna może być sformalizowana w różny sposób - odbywać się na podstawie umowy o pracę, o dzieło, zlecenia albo rozliczania się podmiotów gospodarczych (w tym drugim wypadku wykonawca, czyli np. księgowy, musi mieć własną działalność gospodarczą i wystawiać faktury).

Widać więc, że praca zdalna jest bardzo elastyczna w kwestii organizacyjnej. Pracodawcy lub zleceniodawcy pozwala to uzyskać oszczędności po stronie kosztów pracy. Nie musi on bowiem odprowadzać składek na ubezpieczenie społeczne, prowadzić ewidencji urlopów, płacić za dni nieprzepracowane, płaci jedynie za efekt, czyli np. napisany artykuł, wykonany projekt strony internetowej, dostarczone zdjęcie, miesięczną obsługę finansowo-księgową, tłumaczenie, itd.

Praca zdalna opiera się na wykorzystaniu zdobyczy techniki: komputerze (laptopie) i internecie. Dodatkowo w pracy zdalnej może wykorzystywać telefon, faks albo skaner - wszystko zależy od branży.

Oferty pracy zdalnej powinny zainteresować osoby, które nie lubią sztywnych reguł, przywiązania do jednego miejsca (pracodawcy).