Jakie bezpieczne opalanie polecają lekarze dermatolodzy Szczecin?

Zapraszamy ksiegowosc.abacus.pl

MENU GLOWNE:

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o szkodliwości opalania . Wielu z nas nie wyobraża sobie jednak urlopu bez wylegiwania się na plaży. Czy rzeczywiście opalanie jest tak bardzo szkodliwe dla naszej skóry? A jeśli tak, jak możemy się przed tym zabezpieczyć? Wszyscy lekarze dermatolodzy Szczecin są zgodni : niewielkie dawki promieni słonecznych nie powinny zaszkodzić naszej skórze, pod warunkiem, że będziemy opalać się rozsądnie. Przestrzegając kilku prostych zasad, możemy być spokojni o stan naszej skóry. Przede wszystkim musimy sobie odpowiednio dawkować ilość słońca, stopniowo wydłużając czas opalania. Na początek wystarczy kilka minut, później możemy wydłużyć ten czas nawet do godziny.

Pamiętajmy jednak, by nie opalać się w godzinach od 11 do 15, wtedy szkodliwe promieniowanie jest najbardziej aktywne. Bezpieczne opalanie wymaga też stosowania odpowiednich kosmetyków ochronnych : kremów z filtrem i balsamów do opalania. Wysokość filtra powinniśmy dobrać do swojej cery, nikomu nie zaleca się jednak filtra niższego niż 10. Dzieci i osoby szczególnie wrażliwe na słońce powinny wybrać filtr 50. Pamiętajmy, że należy aplikować go kilkukrotnie w ciągu dnia, nakładając nową warstwę po każdej kąpieli.

Dwa razy do roku : wiosną i jesienią powinniśmy też odwiedzić gabinet dermatologa. Regularnie przeprowadzana diagnoza znamion może uchronić nas przed groźnym czerniakiem, który często uaktywnia się właśnie pod wpływem promieni słonecznych. Jeśli lekarz zauważy jakieś szkodliwe zmiany w obrębie naszych znamion, może zalecić nam ich usunięcie.